Usunięcie zaćmy – jak wygląda zabieg?
Usunięcie zaćmy to w obecnej dobie powszechny zabieg. Sporo osób decyduje się na tego rodzaju operację, bo, niestety, taka dolegliwość dotyka wielu ludzi. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wygląda operacja.

W jaki sposób leczy się zaćmę?

Usunięcie zaćmy wykonuje się zasadniczo na dwa sposoby. Pierwszy to klasyczny zabieg chirurgiczny, natomiast drugi to usuniecie zaćmy przy pomocy lasera. Znawcy przedmiotu zdecydowanie twierdzą, że zabieg chirurgiczny jest najlepszą metodą, ale z kolei zabieg wykonywany laserem to najnowocześniejszy sposób na usunięcie zaćmy.

A co właściwie przemawia za tym, żeby rzeczywiście stosować laser?

Po pierwsze, wykonuje się taką operację z niezwykłą precyzją, co ma przecież niebywałe znaczenie. Po drugie, cały zabieg trwa dosłownie kilka minut, a jego najważniejszy etap zamyka się praktycznie w jednej minucie. Po trzecie, pacjent wkrótce po zabiegu może wrócić do normalnego życia. Tak więc, to podstawowe argumenty, jakie przemawiają za laserem. Zresztą używa się go już powszechnie i to z powodzeniem w różnych obszarach medycyny.
Wracając jednak do zaćmy, czyli innymi słowy mówiąc, katarakty, to trzeba wyjaśnić, na czym tak naprawdę polega to schorzenie. Otóż, to wrodzona lub też degeneracyjna choroba oczu,która prowadzi do zmętnienia soczewki., a to w konsekwencji – do ślepoty. Pacjent cierpiący na zaćmę zaczyna widzieć świat jak przez mgłę, bo pogarsza się ostrość wzroku.
Jak podają statystyki, na zaćmę cierpi nawet ok. 20 mln ludzi na świecie i jest to też najczęstsza przyczyna ślepoty. W Polsce, wg danych szacunkowych, ta liczba wynosi ok. 800 tys. osób.

Wiele placówek oferuje usunięcie zaćmy

Usunięcie zaćmy wykonuje się u nas już w kilku ośrodkach. Jeśli ktoś ma rzeczywiście wskazanie do przeprowadzenia tegoż zabiegu, musi się do takiego ośrodka po prostu zgłosić i tam w określonym czasie pacjent otrzyma pomoc w tym zakresie. Trzeba jednak zaznaczyć, że czasami nie jest to krótki czas oczekiwania i dlatego część osób decyduje się na usunięcie zaćmy prywatnie. Ale jeśli można jeszcze czas jakiś zaczekać, to chyba warto, bo wówczas taki zabieg zostanie wykonany w ramach NFZ i nic pacjenta nie kosztuje.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://callback.waw.pl/campery-wynajem-sposob-na-niezwykla-podroz
http://whiteroomfashion.pl/systemy-rezerwacyjne-zalety
http://callback.waw.pl/inteligentna-waluta-czytnik-kart-zblizeniowych
http://jadczak.pl/sklep-motocyklowy-wybrac-odziez-motocykl

Reklamy